Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
03 жовтня 2011 року МИКОЛАЇВ № 20 -а
Про затвердження
«Порядку проведення іспиту кандидатів
на заміщення вакантних посад державних
службовців Миколаївського окружного
адміністративного суду»
Відповідно до Закону України «Про державну службу», «Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. № 169 (із змінами), Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого наказом Головного управління державної служби України від 08.07.2011 р. № 164, з метою об’єктивної оцінки знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, Н А К А З У Ю:
1. Затвердити «Порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Миколаївського окружного адміністративного суду» (додаток №1).
2.Накази № 4-а від 12 січня 2011 року «Про затвердження «Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад держвних службовців Миколаївського окружного адміністративного суду», № 16-а від 1 серпня 2011 року «Про внесення змін до «Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Миколаївського окружного адміністративного суду» вважати недійсними.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова суду О.Ф.Середа
Додаток
до наказу голови
Миколаївського окружного
адміністративного суду
№ 20- а від 03.10.2011 р.
ПОРЯДОК
проведення іспиту кандидатів на заміщення
вакантних посад державних службовців
Миколаївського окружного адміністративного суду
I. Загальні положення
1.1. Цей порядок визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в Миколаївському окружному адміністративному суді як одного з етапів конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 169 (із змінами) та Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого наказом Головного управління державної служби України від 08.07.2011 р. №164 (далі – Порядок проведення конкурсу).
1.2. Мета проведення іспиту – об'єктивна оцінка знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців.
1.3.Іспит проводиться конкурсною комісією Миколаївського окружного адміністративного суду, в якому оголошено конкурс (далі – конкурсна комісія).
1.4. Іспит проходять кандидати на заміщення вакантних посад, документи яких відповідають установленим вимогам щодо прийняття на державну службу, передбаченим для кандидатів на посади державних службовців.
Особи, документи яких не відповідають установленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється кадровою службою з відповідним обґрунтуванням.
Якщо кандидат наполягає на участі в іспиті за даних обставин, він допускається до іспиту, а остаточне рішення приймає конкурсна комісія.
Кандидати, які подали недостовірні відомості, до участі в конкурсі не допускаються.
1.5. Об'єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами (тривалість іспиту, зміст та кількість питань, підрахунок результатів) та відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.
1.6. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, Законів України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції», а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурного підрозділу чи державного службовця.
Перелік питань на перевірку знання Конституції України, Законів України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі – Перелік) наведений у додатку 1 до цього Порядку.
1.7. Переліки питань можуть публікуватися у друкованих засобах масової інформації, розміщуватися на сайті суду та надаватися для ознайомлення всім учасникам конкурсу при поданні документів для участі в конкурсі.
1.8. Екзаменаційні білети формуються за зразком форми, наведеної у додатку 2 до цього Порядку та затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включають 5 питань – по одному питанню на перевірку знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції» та два питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурного підрозділу чи державного службовця.
1.9. Питання 1 – 3 в екзаменаційних білетах мають містити питання, визначені в Переліку, питання 4, 5 відбираються з переліку питань на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів чи державного службовця, затвердженого керівником суду.
1.10. Кількість білетів має бути не менше 15.
1.11.Процедура іспиту складається з трьох етапів:
організаційна підготовка до іспиту;
складання іспиту;
оцінювання та підбиття підсумків іспиту.
1.12. Кадрова служба за погодженням з головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення.
ІІ. Організаційна підготовка до іспиту
2.1. Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.
2.2. Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту.
2.3. До початку іспиту секретар конкурсної комісії відповідає на запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути повною та достатньою для кандидатів. Секретар повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку надати додаткові пояснення. У разі виникнення спірних питань вони мають бути розв'язані головою конкурсної комісії.
ІІІ. Складання іспиту
3.1. Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії.
3.2. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, передбачених пунктом 3.3 цього розділу, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.
3.3. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів між собою та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.
3.4. Іспит складається письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату на його вибір і відкриваються у присутності кандидатів на заміщення вакантних посад під час складання іспиту.
3.5. Іспит складається державною мовою.
3.6. При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші із штампом державного органу, в якому проводиться конкурс. Перед відповіддю обов'язково вказуються прізвище, ім'я та по батькові кандидата, номер білета та питання, зазначені в білеті.
Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту.
3.7. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет має становити 60 хвилин.
IV. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту
4.1. Для оцінки знань кандидатів використовується п'ятибальна система.
П'ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції» та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу чи державного службовця.
Чотири бали виставляються кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції» і достатньо володіють знаннями законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного державного органу та його структурного підрозділу.
Три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.
Два бали виставляються кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.
Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.
4.2. Після закінчення часу, відведеного на складання іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання всіма членами конкурсної комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.
4.3. Підбиття підсумку здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів в екзаменаційну відомість, форма якої наведена в додатку 3 до цього порядку. З результатами іспиту кандидат ознайомлюється під підпис в екзаменаційному білеті.
4.4. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у кадровій службі відповідно до вимог чинного законодавства.
4.5. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена при наданні відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит.
4.6. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспит.
4.7. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.
4.8. Результати іспиту можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому для оскарження рішень конкурсної комісії.
Начальник
організаційно-кадрового
відділу Л.Г.Яцун
Додаток 1
до порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Миколаївського окружного адиміністративного суду
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
на перевірку знання Конституції України, Кодексу законів про працю України, Кодексу адміністративного судочинства України, Законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну таємницю», «Про відпустки», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про оплату праці», Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах.
I. Питання на перевірку знання Конституції України
1. Основні розділи Конституції України.
2. Основні риси Української держави за Конституцією України (статті 1, 2).
3. Форма правління в Україні (стаття 5).
4. Визнання найвищої соціальної цінності України (стаття 3).
5. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (стаття 10).
6. Об'єкти права власності Українського народу (статті 13, 14).
7. Найважливіші функції держави (стаття 17).
8. Державні символи України (стаття 20).
9. Конституційне право на працю (стаття 43).
10. Конституційне право на освіту (стаття 53).
11. Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).
12. Конституційне право на охорону здоров'я (стаття 49).
13. Обов'язки громадянина України (статті 65 - 68).
14. Право громадянина України на вибори (стаття 70).
15. Повноваження Верховної Ради України (стаття 85).
16. Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно законами України (стаття 92).
17. Державний бюджет України (стаття 96).
18. Порядок обрання Президента України (стаття 103).
19. Повноваження Президента України (стаття 106).
20. Призначення, склад та введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України (стаття 107).
21. Склад Кабінету Міністрів України (стаття 114).
22. Повноваження Кабінету Міністрів України (статті 116, 117).
23. Повноваження місцевих державних адміністрацій (стаття 119).
24. Статус прокуратури України за Конституцією України (стаття 121).
25. Система судів в Україні (стаття 125).
26. Основні засади судочинства в Україні (стаття 129).
27. Система адміністративно-територіального устрою України (стаття 133).
28. Питання нормативного регулювання Автономної Республіки Крим (стаття 137).
29. Повноваження Автономної Республіки Крим (стаття 138).
30. Органи місцевого самоврядування в Україні (стаття 140).
31. Повноваження територіальних громад за Конституцією України (стаття 143).
32. Статус та повноваження Конституційного Суду України (статті 147, 150).
33. Порядок подання законопроекту про внесення змін до Конституції України (стаття 154).
II. Питання на перевірку знання Закону України «Про державну службу»
1. Поняття державної служби, державного службовця і посади відповідно до Закону України «Про державну службу» (статті 1, 2).
2. Право на державну службу (стаття 4).
3. Основні принципи державної служби (стаття 3).
4. Основні напрями державної політики у сфері державної служби (стаття 6).
5. Основні обов'язки державних службовців (стаття 10).
6. Основні права державних службовців (стаття 11).
7. Обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням (статті 12, 16).
8. Особливості дисциплінарної відповідальності державних службовців (стаття 14).
9. Присяга державних службовців (стаття 17).
10. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою (стаття 22).
11. Класифікація посад та ранги державних службовців (статті 25, 26).
12. Прийняття на посаду державного службовця; випробування при прийнятті на державну службу; стажування державних службовців (статті 15, 18, 19).
13. Просування по службі державного службовця (стаття 27).
14. Кадровий резерв державної служби (стаття 28).
15. Підстави припинення державної служби (стаття 30).
16. Підстави для відставки державного службовця (стаття 31).
17. Оплата праці державного службовця (стаття 33).
18. Щорічні та додаткові відпустки державних службовців; соціально-побутове забезпечення державних службовців (статті 35, 36).
19. Пенсійне забезпечення державних службовців (стаття 37).
20. Відповідальність за порушення законодавства про державну службу (стаття 38).
21. Етика поведінки державного службовця (стаття 5).
III. Питання на перевірку знання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»
1. Визначення термінів: корупція, близькі особи, конфлікт інтересів, корупційне правопорушення, неправомірна вигода (стаття 1).
2. Суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 4).
3. Суб'єкти, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції (стаття 5).
4. Обмеження щодо використання службового становища, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (статті 6,7).
5. Обмеження щодо одержання дарунків (пожертв) та роботи близьких осіб (статті 8, 9).
6. Обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування (стаття 10).
7. Спеціальна перевірка щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування (стаття 11).
8. Фінансовий контроль (стаття 12).
9. Кодекси поведінки та врегулювання конфлікту інтересів (статті 13, 14).
10. Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів (стаття 15).
11. Участь громадськості в заходах щодо запобігання і протидії корупції (стаття 18).
12. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (стаття 20).
13. Види відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 21).
14. Особливості звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення (стаття 22).
15. Відновлення прав і законних інтересів та відшкодування збитків, шкоди, завданих фізичним та юридичним особам внаслідок вчинення корупційного правопорушення (стаття 25).
IV. Питання на перевірку знання
Кодексу адміністративного судочинства України
(на заміщення вакантної посади помічника судді)
1. Законодавство про адміністративне судочинство (ст.5 КАС України).
2. Принципи адміністративного судочинства та мова, якою здійснюється адміністративне судочинство (ст. 7-15 КАС України)
3. Судові рішення (ст. 14, 158 КАС України).
4. Предметна підсудність адміністративних справ (ст. 18 КАС України)
5. Територіальна підсудність адміністративних справ (ст.19 КАС України).
6. Підсудність кількох пов`язаних між собою вимог (ст. 21 КАС України)
7. Поняття та види доказів (р. 2 глава 6 КАС України).
8. Підстави для звільнення від доказування (ст. 72 КАС України)
9. Види судових витрат (ст. 87 КАС України).
10. Сплата і повернення судового збору (ст. 89 КАС України)
11. Строк звернення до адміністративного суду (ст. 99 КАС України)
12. Поняття та обчислення процесуальних строків (ст. 101, 103 КАС України).
13. Поновлення та продовження процесуальних строків (ст. 102 КАС України).
14. Форма і зміст адміністративного позову (ст. 105 КАС України).
15. Вимоги до позовної заяви (ст. 106 КАС України)
16. Відкриття провадження в адміністративній справі (ст. 107 КАС України).
17. Залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви (ст. 108 КАС України).
18. Відмова у відкритті провадження в адміністративній справі (ст. 109 КАС України).
19. Попереднє судове засідання (ст. 111 КАС України).
20. Судові рішення за наслідками підготовчого провадження (ст. 121 КАС України)
21. Розгляд адміністративної справи у судовому засіданні (ст. 122 КАС України).
22. Початок судового розгляду справи по суті (ст. 135 КАС України).
23. Відкладення розгляду справи або оголошення перерви в її розгляді
(ст. 150 КАС України).
24. Судові дебати (ст. 152 КАС України)
25. Вихід суду для ухвалення рішення (ст. 153 КАС України)
26. Залишення позовної заяви без розгляду (ст. 155 КАС України).
27. Зупинення та поновлення провадження у справі (ст. 156 КАС України)
28. Закриття провадження у справі (ст. 157 КАС України).
29. Порядок ухвалення судових рішень, їх форма (ст. 160 КАС України).
30. Зміст постанови (ст. 163 КАС України).
31. Постанова щодо частини позовних вимог (ст. 164 КАС України)
32. Набрання судовим рішенням законної сили (ст. 254 КАС України).
33. Зміст ухвали (ст. 165 КАС України).
34. Додаткове судове рішення (ст. 168 КАС України).
35. Виправлення описок і очевидних арифметичних помилок у судовому рішенні (ст.169 КАС України).
36. Роз`яснення судового рішення (ст. 170 КАС України).
37. Постанови суду, які виконуються негайно (ст. 256 КАС України).
38. Звернення судових рішень в адміністративних справах до примусового виконання (ст. 258 КАС України).
39. Оформлення виконавчого листа, виправлення помилки в ньому та визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню (ст. 259 КАС України).
40. Видача дубліката виконавчого листа (ст. 260 КАС України).
41. Поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання (ст. 261 КАС України).
42. Скорочене провадження (ст.183-2 КАС України).
V. Питання на перевірку знання
Кодексу адміністративного судочинства України
та Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах
(на заміщення вакантної посади судового розпорядника, вакантних посад у відділі забезпечення судового процесу та аналітично-статистичної роботи:
начальника відділу,
головних спеціалістів
(з аналітично-статистичної роботи,
з апеляційно-касаційного провадження),
секретарів судового засідання)
1. Законодавство про адміністративне судочинство (ст.5 КАС України).
2. Принципи адміністративного судочинства та мова, якою здійснюється адміністративне судочинство (ст. 7-15 КАС України)
3. Судові рішення (ст. 14, 158 КАС України).
4. Предметна підсудність адміністративних справ (ст. 18 КАС України)
5. Територіальна підсудність адміністративних справ (ст.19 КАС України).
6. Підсудність кількох пов`язаних між собою вимог (ст. 21 КАС України)
7. Види судових витрат (ст. 87 КАС України).
8. Сплата і повернення судового збору (ст. 89 КАС України)
9. Строк звернення до адміністративного суду (ст. 99 КАС України)
10. Форма і зміст адміністративного позову (ст. 105 КАС України).
11. Вимоги до позовної заяви (ст. 106 КАС України)
12. Залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви (ст. 108 КАС України).
13. Відмова у відкритті провадження в адміністративній справі (ст. 109 КАС України).
14. Попереднє судове засідання (ст. 111 КАС України).
15. Розгляд адміністративної справи у судовому засіданні (ст. 122 КАС України).
16. Початок судового розгляду справи по суті (ст. 135 КАС України).
17. Відкладення розгляду справи або оголошення перерви в її розгляді (ст. 150 КАС України).
18. Судові дебати (ст. 152 КАС України)
19. Вихід суду для ухвалення рішення (ст. 153 КАС України)
20. Порядок ухвалення судових рішень, їх форма (ст. 160 КАС України).
21. Зміст постанови (ст. 163 КАС України).
22. Набрання судовим рішенням законної сили (ст. 254 КАС України).
23. Зміст ухвали (ст. 165 КАС України).
24. Додаткове судове рішення (ст. 168 КАС України).
25. Виправлення описок і очевидних арифметичних помилок у судовому рішенні (ст.169 КАС України).
26. Роз`яснення судового рішення (ст. 170 КАС України).
27. Постанови суду, які виконуються негайно (ст. 256 КАС України).
28. Звернення судових рішень в адміністративних справах до примусового виконання (ст. 258 КАС України).
29. Оформлення виконавчого листа, виправлення помилки в ньому та визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню (ст. 259 КАС України).
30. Видача дубліката виконавчого листа (ст. 260 КАС України).
31. Поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання (ст. 261 КАС України).
32. Категорії адміністративних справ з особливим провадженням (р.3 глава 6 Кас України).
33. Формування справ (Інструкція з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах пп.7.1.1, 7.1.4-7.1.7).
34. Оформлення справ (п.7.3 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах).
35. Дії секретаря судового засідання під час розгляду справ (р. 9 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах).
36. Автоматизована система документообігу суду (ст.15-1 КАС України) та відповідальність за незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду (ст.376-1 Кримінального кодексу України).
37. Інстанційна підсудність адміністративних справ (ст.20 КАС України).
38. Зміст повістки (ст.33, 34 КАС України).
39. Фіксування судового засідання технічними засобами (ст41 КАС України) та ведення журналу судового засідання (ст.42 КАС України).
40. Зауваження щодо технічного запису і журналу судового засідання (ст.43 КАС України). Відтворення та роздрукування технічного запису судового засідання (ст.44 КАС України).
41. Протокол, його зміст та зауваження до нього (ст.45-46-1 КАС України).
42. Документи, що підтверджують повноваження представників (ст.58 КАСУ України).
43. Функції секретаря судового засідання (ст.63-64 КАС України).
44. Зміст ухвали (ст.165 КАС України. Окремі ухвали суду (ст.166 КАС України).
45. Порядок присвоєння номерів адміністративним справам (п.4.12 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах).
VІ. Питання на перевірку знань
для осіб на заміщення вакантної посади
головного спеціаліста (з інформаційних технологій)
відділу забезпечення судового процесу та аналітично-статистичної роботи
1. Що називається комп’ютерною мережею? Яке основне значення мережі?
2. Як розподіляються комп’ютерні мережі в залежності від територіальності?
3. Які основні типи мережного програмного забезпечення можна виділити? Що таке сервер?
4.Охарактеризуйте локальні комп’ютерні мережі та приведіть основні переваги роботи в локальній мережі з файловим сервером.
5.Програмне забезпечення локальної мережі. Організація взаємодії пристроїв в мережі: що таке однорангові та ієрархічні мережі?
6. Мережеві операційні системи, їх основні можливості.
7. Захист інформації в мережах. Політика безпеки.
8. Поняття інформаційних технологій. Мета інформаційних технологій.
Інформаційне суспільство. Інформаційні ресурси.
9. Поняття програмного та апаратного забезпечення.
10.Логічна будова комп’ютера.
11. Зовнішні запам’ятовуючі пристрої комп’ютера.
12. Пристрої, призначені для введення інформації.
13. Пристрої, призначені для виведення інформації
14. Деякі числові характеристики комп’ютера. Імена дисків.
15. Файлова система. Файли даних, файли, що виконуються, типи файлів.
16. Програмне забезпечення. Програми, які основні дві групи програм існують?
17. Операційна система. Інтерфейс. Типи інтерфейсів.
18. Системне програмне забезпечення, його складові. Операційні системи, драйвера: їх значення. Короткий огляд операційних систем. Еволюція операційної системи Windows.
19. Службове програмне забезпечення. Утиліти. Їх призначення. Архіватори. Антивірусне програмне забезпечення: склад та призначення компонентів.
20. Прикладе програмне забезпечення. Класифікація. Офісні програмні продукти, системи автоматизованого проектування, обробки інформації та управління, інформаційно - навчальні системи, редакційно-видавницькі, мульти - і гіпермедіа системи, інформаційно-правові і довідникові системи, та інше програмне забезпечення.
21. Пристрій IBM-сумісного персонального комп’ютера. Класифікація IBM PC по маркам процесорів, основні технічні характеристики IBM PC.
22. Монітори та відеоадаптери, їх технічні характеристики. Режими роботи та дозволяюча здатність монітора.
23. Сучасні налагодження вводу інформації, їх призначення, класифікація. Пристрій вводу графічної інформації. Сканери, фото и відеокамери: їх класифікація, принцип дії, технічні характеристики.
24. Сучасні налагодження( пристрої) виводу інформації, їх призначення та класифікація. Принтери: їх класифікація, принцип дії, технічні характеристики.
25. Класифікація і огляд прикладного програмного забезпечення.
26. Інтегрувальне офісне програмне забезпечення, короткий огляд інтегрувальних пакетів (MS Office, Corel WordPerfect Office, Open Office.Org, Sun Star Office и др.). Пакет MS Office: його склад та призначення інструментів.
27. Текстові редактори і процесори. Формати текстових документів. Поняття редагування і форматування тексту. Поняття абзацу, стиля, шаблона документа. Текстовий процесор MS Word: призначення, характеристики, засоби (засоби) автоматизації, що застосовують для створення документів.
28. Електронні таблиці. Призначення і основні поняття. Адресація: абсолютна та відносна адреса. Табличний процесор MS Excel: призначення та характеристики. Виконання складних математичних розрахунків в MS Excel. Встроєні засоби автоматизації. Умовні обчислення. Робота в MS Excel як з базою даних. Автоматичний і розширений фільтр. Вибір значень із таблиць за допомогою функцій ВПР, ГПР. Підведення проміжних підсумків.
29. Системи управління базами даних. Класифікація БД. Моделі представлення даних. Види зв’язків. Реляційні бази даних. Система управління базами даних MS Access. Призначення та область застосування. Основні елементи MS Access. Таблиці. Запити. Форми. Звіти (звіти). Головна і підлеглі кнопочні форми та їх призначення. Конструктори і мастера в MS Access. Їх призначення, область застосування і доцільність використання.
30. Системи автоматизованого розпізнавання текстових документів. Система розпізнавання ABBYY Finereader. Основні елементи програми. Терміни і визначення, що використовуються в програмі. Режими розпізнавання. Налагодження параметрів сканування и розпізнавання. Послідовність діянь для якісного розпізнавання тексту. Механізми підвищення якості розпізнавання.
VІІ. Питання на перевірку знання
Кодексу законів про працю України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про відпустки»
(на заміщення вакантних посад організаційно-кадрового відділу:
начальника відділу,
головного спеціаліста (з кадрової роботи),
провідного спеціаліста, спеціаліста І категорії )
1. Укладення трудового договору (ст.24 КЗпП України).
2. Строк випробування при прийнятті на роботу (ст.27 КЗпП України).
3. Перевод на іншу роботу. Зміна істотних умов праці (ст.32 КЗпП України).
4. Підстави припинення трудового договору (ст.36 КЗпП України).
5. Розірвання трудового договору укладеного на невизначений строк з ініціативи працівника (ст.38 КЗпП України)
6. Неповний робочий час (ст.56 КЗпП України)
7. Норма тривалості робочого часу (ст.50 КЗпП України).
8. Видача довідки про роботу та заробітну плату (ст.52 КЗпП України).
9. Святкові та неробочі дні (ст.73 КЗпП України)
10. Щорічні відпустки (ст.74 КЗпП України).
11. Тривалість щорічної основної відпустки (ст.75 КЗпП України).
12. Порядок і умови надання щорічних відпусток. Відкликання з відпустки. (ст.79 КЗпП України, ст.10 ЗУ “Про відпустки”).
13. Перенесення щорічної відпустки (ст.80 КЗпП України)
14. Право на щорічну відпустку при переводі на інше місце роботи (ст.81 КЗпП України)
15. Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку ( ст. 82 КЗпП України, ст.9,10 ЗУ “Про відпустки”).
16. Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки (ст.83 КЗпП України).
17. Відпустка без збереження заробітної плати (ст.84 КЗпП України).
18. Відпустки по вагітності і пологам та по догляду за дитиною. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст.ст.179-182 КЗпП України).
19. Відпустки, що надаються суддям. (ст.130 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів).
20. Строки розрахунку при звільненні (ст.116 КЗпП України).
21. Відповідальність за затримання розрахунку при звільненні (ст.117 КЗпП України).
22. Гарантії і компенсації при службових відрядженнях (ст.121 КЗпП України).
23. Обмеження відрахувань із заробітної плати (ст.127 КЗпП України).
24. Випадки повної матеріальної відповідальності (ст.134 КЗпП України).
25. Порядок відшкодування шкоди, заподіяної працівником (ст.136 КЗпП України).
26. Відзначення за успіхи в праці (ст.143 КЗпП України).
27. Стягнення за порушення трудової дисципліни (ст.147 КЗпП України).
28. Правила внутрішнього трудового розпорядку (ст.142 КЗпП України).
29. Забезпечення трудової дисципліни (ст.140 КЗпП України).
30. Загальнообов’язкове державне соціальне страхування і пенсійне забезпечення (ст.ст. 253-256 КЗпП України).
31. Пенсійне або довічне грошове утримання судді у відставці (ст.138 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»)
32. Трудові книжки (ст.48 КЗпП України).
VІІІ. Питання на перевірку знання
Закону України «Про державну таємницю»
(на заміщення вакантної посади головного спеціаліста організаційно-кадрового відділу (з режимно-секретної роботи)
1.Визначити термін: державна таємниця (ст.1).
2.Віднесення інформації до державної таємниці (ст.1).
3.Визначити термін: гриф секретності (ст.1).
4.Допуск громадян до державної таємниці (ст.22).
5.Доступ громадян до державної таємниці (ст.27).
6.Засекречення матеріальних носіїв (ст.1).
7. Матеріальні носії секретної інформації (ст.1).
8.Визначити термін: режим секретності (ст.1).
9.Визначити термін: ступінь секретності (ст.1).
10.Охорона державної таємниці (ст.1).
11.Категорія режиму секретності (ст.1).
12.Звід відомостей, що становить державну таємницю (ст.1).
13.Перевірка осіб у зв`язку з їх допуском до державної таємниці (ст.24).
14. Обмеження прав у зв`язку з допуском до державної таємниці (ст.29).
15.Обов`язки громадянина щодо збереження державної таємниці (ст.28).
16.Відповідальність за порушення законодавства про державну таємницю (розділ V).
17. Засекречення та розсекречення матеріальних носіїв інформації (ст15).
18.Контроль за забезпеченням охорони державної таємниці (ст. 37).
19.Дозвільний порядок провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею та режимом секретності (ст. 20).
20.Режимно-секретні органи (ст. 21).
21.Основні завдання Режимно-секретних органів (ст.21).
ІХ. Питання на перевірку знання
Інструкції з діловодства в апеляційних та місцевих адміністративних судах України,
затвердженої наказом ДСА України №155 від 05.12.2006 р.
(на заміщення вакантних посад у відділі документального забезпечення (канцелярії):
начальника відділу,
провідного спеціаліста,
старшого секретаря суду,
секретаря суду).
1.Прийом вхідної кореспонденції. (п.2.2 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах України).
2.Вхідна кореспонденція, що не підлягає реєстрації (п.2.4 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах України).
3.Прийом документів від кур`єра та його права. (п.п. 2.3., 2.7. Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах України).
4.Реєстрація позовних заяв, заяв та скарг, отриманих під час приймання громадян (п. 2.6. Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах України).
5.Реєстрація подань державних виконавців, заяв та клопотань сторін виконавчого провадження в обліково-інформаційній карточці (абзац 3 п.4.2 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах України).
6.Нумерація судових справ, інших матеріалів та листування по справам (п. 4.11., 4.12 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах ).
7.Реєстрація адміністративних справ (матеріалів), що надійшли на повторний судовий розгляд (п. 4.5. Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах).
8.Приймання та облік заяв про апеляційне оскарження, апеляційних скарг на судові рішення (р.11 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах).
9.Приймання, облік і зберігання речових доказів та особистих документів у судових справах (р. 14 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах України).
10.Обов`язкові реквізити документів, які мають юридичну силу (п. 6.4. Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах).
11.Правила проставлення номерів вихідної кореспонденції (п.6.16. Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах).
12.Надсилання простої кореспонденції та рекомендованих листів (п. 6.30 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах).
13.Передача справ до архіву суду (р. 17 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах України).
14.Підсудність кількох пов`язаних між собою вимог (ст.21 КАС України).
15.Сплата і повернення судового збору (ст.89 КАС України).
16.Законодавство про адміністративне судочинство (ст.5 КАС України).
17.Судові рішення (ст.14, 158 КАС України).
18.Принципи адміністративного судочинства та мова, якою здійснюється адміністративне судочинство (ст.ст.7-15 КАС України).
19.Постанови суду, які виконуються негайно (ст.256 КАС України).
20.Поняття та види доказів (р.2 глава 6 КАС України).
21.Види судових витрат (ст.87 КАС України).
22.Строк звернення до адміністративного суду (ст.99 КАС України).
23.Поновлення та продовження процесуальних строків (ст.102 КАС України).
24.Розгляд адміністративної справи у судовому засіданні (ст.122 КАС України).
25.Предметна підсудність адміністративних справ (ст.18 КАС України).
Х. Питання на перевірку знання
Законів України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, «Про оплату праці»
(на заміщення вакантних посад у відділі фінансової діяльності та господарського забезпечення:
начальника відділу,
головних спеціалістів,
провідного спеціаліста)
1. Поняття бухгалтерського обліку, облікової політики та фінансової звітності (ст.1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
2. Сфера дії Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (ст.2 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
3. Мета бухгалтерського обліку та фінансової звітності (ст.3 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
4. Основні принципи бухгалтерського обліку та фінансової звітності (ст.4 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
5. Державне регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності в
Україні (ст.6 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову
звітність в Україні”).
6. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві (ст.8 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
7. Первинні облікові документи та регістри бухгалтерського обліку (ст.9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
8. Інвентаризація активів і зобов’язань (ст.10 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
9. Загальні вимоги до фінансової звітності (ст.11 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
10. Консолідована та зведена фінансова звітність (ст.12 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
11. Звітний період (ст.13 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
12. Подання та оприлюднення фінансової звітності (ст.14 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
13. Структура заробітної плати (ст.2 Закону України «Про оплату праці»).
14. Система організації оплати праці (ст.5 Закону України «Про оплату
праці»).
15. Законодавство про оплату праці (ст.7 Закону України «Про оплату
праці»).
16. Умови визначення розміру мінімальної заробітної плати (ст.9 Закону
України «Про оплату праці»).
17. Порядок встановлення і перегляду розміру мінімальної заробітної плати
(ст.10 Закону України «Про оплату праці»).
18. Оплата праці працівників установ, організацій, що фінансуються з
бюджету (ст.13 Закону України «Про оплату праці»).
19. Організація оплати праці на підприємствах (ст.15 Закону України «Про оплату праці»).
20. Строки, періодичність і місце виплати заробітної плати (ст.24 Закону
України «Про оплату праці»).
21. Обмеження розміру відрахувань із заробітної плати (ст.26 Закону
України «Про оплату праці»).
22. Порядок обчислення середньої заробітної плати (ст.27 Закону України
«Про оплату праці»).
23. Повідомлення працівника про розміри оплату праці (ст.30 Закону
України «Про оплату праці»).
24. Відомості про оплату праці працівника (ст.31 Закону України «Про
оплату праці»).
25. Індексація заробітної плати (ст.32 Закону України «Про оплату
праці»).
26. Контроль за додержанням законодавства про оплату праці (ст.35 Закону
України «Про оплату праці»).
27. Відповідальність за порушення законодавства про оплату праці (ст.36
Закону України «Про оплату праці»).
Додаток 2
до порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Миколаївського окружного адміністративного суду
Зразок форми екзаменаційного білета
Миколаївський окружний адміністративний суд
|
ЗАТВЕРДЖУЮ __________________________________ «___»____________ 20__ року
|
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № _____
для складання іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців
1. Питання на перевірку знання Конституції України.
2. Питання на перевірку знання Закону України «Про державну службу».
3. Питання на перевірку знання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
4, 5. Питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу чи державного службовця.
Додаток 3
до порядку проведення
іспиту кандидатів
на заміщення вакантних посад державних службовців
Миколаївського окружного адміністративного суду
ЕКЗАМЕНАЦІЙНА ВІДОМІСТЬ
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад
державних службовців конкурсною комісією
Миколаївського окружного адміністративного суду
від «___» ____________ 20__ року
№ з/п |
Прізвище, ім'я, по батькові кандидата |
Посада, на яку претендує кандидат |
Категорія посади, на яку претендує кандидат |
Номер білета |
Загальна сума балів |
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
Голова комісії |
________________ |
______________ |
Члени комісії: |
________________ |
______________ |
|
________________ |
______________ |
|
________________ |
______________ |
|
________________ |
______________ |
Секретар комісії |
________________ |
______________ |