flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

 

 

  1. Порядок обробки офіційних електронних листів, які надійшли на електронну адресу суду.

З метою забезпечення безперебійної роботи електронної пошти Миколаївського окружного адміністративного суду звертаємо увагу відвідувачів сайту суду на наступне.

Миколаївський окружний адміністративний суд використовує офіційну електронну адресу: inbox@adm.mk.court.gov.ua

Офіційна електронна адреса суду складається з префікса "inbox@" та відповідного доменного імені, затвердженого наказом ДСА України.

При роботі з документами, які передаються/приймаються зазначеною електронною поштою, Миколаївський окружний адміністративний суд керується:

      Офіційна електронна адреса призначена для службового листування між ДСА України, ТУ ДСА України, судами, офіційними представниками інших органів і установ, а також офіційними представниками міжнародних організацій.

       Прийом/відправка електронних листів здійснюється тільки з електронних адрес, занесених до реєстру електронних адрес Адміністратором (ДСА України, ТУ ДСА України).

        Надсилання офіційного листа Миколаївським окружним адміністративним судом електронною поштою здійснюється тільки після реєстрації документа та запису вихідного реєстраційного номера і дати документа у файл, що відповідає конкретному документу. Електронний лист суду є офіційним, якщо містить вкладення з текстом офіційного документа у вигляді файлу, скріпленого електронним цифровим підписом.

      Для офіційного електронного листа обов'язково заповнюється поле "Тема" таким чином: "дата реєстрації листа у форматі "ДДММРРРР", реєстраційний номер листа, короткий зміст (за потреби)". Наприклад: 23102012 № 10-6521/2012 відповідь на лист ДСА України від 15102012 № 19-1550/2012.

      Для офіційного електронного листа інформація про приєднані файли вказується в тексті такого листа.

       Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

     Оригіналом   електронного  документа  вважається  електронний примірник  документа  з  обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним   підписом   автора   або   підписом,  прирівняним  до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

      Обробці НЕ підлягають електронні листи, в яких відсутня зворотна електронна адреса, зворотна адреса невідома та в тексті листа відсутній підпис, за яким можливо ідентифікувати відправника, а також не вказана електронна адреса одержувача, якому надійшов документ (рядок «Кому», «Копія» або «Прихована копія»)

      Файли, що приєднані до таких електронних листів судом не відкриваються.

      Документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису (ЕЦП)  або кваліфікованого електроннного підпису (КЕП) не належать до офіційних. У разі надсилання електронних документів без електронного цифрового підпису  необхідно надсилати також оригінал документа в паперовій формі, про відправку яких має бути зазначено в електронному листі.


 

  1. Порядок надсилання електронних документів до суду учасниками судового процесу.

В Миколаївському окружному адміністративному суді підсистема "Електронний суд" працює в тестовому режимі.

При роботі з документами, які передаються/приймаються за допомогою підсистеми «Електронний суд» Миколаївський окружний адміністративний суд керується:

     З 17 червня 2013 року у всіх місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції запроваджено порядок щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу в частині надсилання судом таким учасникам процесуальних документів в електронному вигляді, паралельно з документами у паперовому вигляді.

      Наказом Державної судової адміністрації України від 07 листопада 2016 року № 227 затверджено новий Тимчасовий регламент надсилання судом електронних документів учасникам судового процесу, кримінального провадження.

     Так, з 2015 року Миколаївським окружним адміністративним судом обробці та реєстрації підлягали електронні документи надіслані учасниками судового процесу лише з офіційних електронних адрес, зареєстрованих у системі "Електронний суд" на веб-порталі "Судова влада України" та занесених Адміністратором до реєстру електронних адрес, який складався з ідентифікатора, позначки @ та доменного імені «mail.gov.ua».

   Відповідно до наказу ДСА України від 22.12.2018 р. № 628 "Про проведення тестування підсистеми "Електронний суд" у Миколаївському окружному адміністративному суді з 22.12.2018 р. розпочалась експлуатація підсистеми "Електронний суд" в тестовому режимі.

    Рішенням Ради суддів України від 12.04.2018 р. №16 встановлено, що норми Положення, а саме розділ XI «Підсистема електронний суд», набирає чинності та може використовуватися у тестовому режимі виключно для судів та органів системи правосуддя, визначених пілотними згідно з відповідним наказом ДСА України.

   Тобто, починаючи з дати прийняття наказу ДСА України від 22.12.2018 р. № 628, Миколаївський окружний адміністративний суд керується вимогами розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (у редакції рішення Ради суддів України 02.03.2018 р. № 17 із змінами), далі - Положення.

    Згідно із зазначеними вимогами розділу XI Положення Миколаївський окружний  адміністративний суд прийом та реєстрацію процесуальних документів, надісланих з електронної пошти з доменним іменем "@mail.gov.ua" або з будь-яких інших доменних імен не здійснює.

    Відтак, з 22.12.2018 р. приймання та реєстрація, надісланих учасниками судового процесу процесуальних документів судом здійснюється з офіційних електронних адрес (Електронних кабінетів), які вони мають створити в Електронному суді, розміщеному за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua.

   Маємо зазначити, що реєстрації підлягають також всі заяви, які надійшли в установленому порядку до суду (в систему АСДС) через підсистему «Електронний суд», в тому числі і ті, в яких учасники судового процесу вказали адресу власної електронної поштової скриньки з доменним іменем «@mail.gov.ua» чи будь-яким іншим.

   Причинами відмови в реєстрації документів, що надійшли через підсистему «Електронний суд» можуть бути лише факти отримання пошкоджених файлів документу, що не доступні для їх перегляду, або ж отримання документів, які через технічний збій адресовані іншим адресатам.

      Щодо Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи

    Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом та Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

    Відповідно до розділу VII "ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи:

подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі;

позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов'язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду в день надходження документів;

розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

      Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

   У номері «Голосу України» за 1 грудня 2018 опубліковано оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. З 1 січня 2019 ЄСІТС функціонує в тестовому режимі, а дослідна експлуатація системи розпочнеться з 1 березня 2019 у складі вісьмох підсистем (модулів).

     Крім цього, задля забезпечення попередження виникнення кіберзагроз НАГАДУЄМО про необхідність користуватися поштовими сервісами, які не заборонені Указом Президента України від 28 квітня 2017 року №133/217 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". (зокрема, заборонені: mail.ru, mail.ua, yandex.ru, yandex.ua, inbox.ru, list.ru, bk.ru).

      Враховуючи викладене, при направленні на електронну адресу Миколаївського окружного адміністративного суду електронних листів/повідомлень/документів, прохання дотримуватись вищевикладених вимог. 

       Крім того, процесуальні документи, передані до суду факсимільним зв’язком, реєстрації не підлягають.