flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Історична довідка Миколаївського окружного адміністративного суду

       

Починаючи з 2004 року в Україні формувалась мережа адміністративних судів. Відповідно до Указу Президента України від 16 листопада 2004 року № 1417/2004 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів» було створено Миколаївський окружний адміністративний суду.

Миколаївський окружний адміністративний суд розпочав процесуальну діяльність 2 березня 2009 року. 

2 березня 2009 рік

В той час працювало лише троє суддів – це голова суду Середа Олександр Федорович, судді Мельник Олександр Михайлович та Мавродієва Марина Володимирівна. Повністю суддівський корпус із 16 суддів було сформовано лише у 2013 році.

Тривалий час, з моменту створення суду і до 2015 року, головою суду був Середа Олександр Федорович. Саме тоді були закладені основи роботи суду на високому професійному рівні. Нині Олександр Федорович суддя у відставці.

Середа Олександр Федорович

Наступним головою суду було обрано Князєва Всеволода Сергійовича. 

Князєв Всеволод Сергійович

Під час його головування суд змінив приміщення. Наприкінці 2017 року Всеволод Сергійович перейшов працювати до Верховного Суду, де його обрано Секретарем Великої Палати Верховного Суду.

З листопада 2017 року суд очолює досвідчений суддя з великим стажем професійної діяльності у сфері права Брагар Віталій Станіславович. 

Брагар Віталій Станіславович

Віталій Станіславович з 2013 року суддя-викладач (тренер) у Національній школі суддів України.

Апарат суду з 2010 року очолює керівник апарату Недбай Анна Василівна. 

Недбай Анна Василівна

Працюючи в суді з моменту його створення та маючи великий досвід роботи у суді на різних посадах, її щоденна праця направлена на поліпшення професійного рівня, як працівників апарату суду, так і суду загалом.

Не менш важливе значення у діяльності суду відіграють й начальники відділів, які вже понад 10 років поспіль бездоганно виконують свою роботу, що є позитивним показником для суду.

зліва направо Осипова Н.В., Яцун Л.Г., Кобак М.В.

Протягом 2015 – 2017 років суд мав одне з найбільших навантажень в системі адміністративних судів по надходженню та розгляду справ, оскільки на той час здійснювали правосуддя лише троє з шістнадцяти суддів. Більша частина суддівського корпусу в той час не мала повноважень на здійснення судочинства. Колосальне навантаження ніяк не вплинуло на якість судових рішень.

Майже за 10 років роботи судом розглянуто 55 482 справ, з яких лише по 5,3 % справам судові рішення скасовано, що свідчить про високий рівень професіоналізму суддівського корпусу.

Працівники суду привітні до відвідувачів, якісно виконують свої професійні обов’язки. 

У 2016 році  було проведено опитування відвідувачів суду, яким було запропоновано оцінити якість роботи суду за 5-бальною шкалою.  За результатами опитування середня оцінка становила 4,2. Більшість анкетованих оцінили якість роботи суду на оцінку 4 (41%) та 5 (44,2%).

Запорукою нашої роботи є глибока впевненість, що правосуддя має бути ефективним!